حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

علت خنک نکردن داکت اسپلیت

علت خنک نکردن داکت اسپلیت

همانطور که می‌دانید، امروزه یکی از وسایل پر طرفدار سرمایشی و گرمایشی داکت اسپلیت است. این وسیله ممکن است در روزهای گرم تابستان، به خوبی فضای داخل خانه را خنک نکند. همانطور که گرم نکردن آن در روزهای زمستانی، نشان دهنده وجود مشکلی در داکت اسپلیت است. اگر داکت اسپلیت شما خنک نمی کند، برای رفع مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت پیشنهاد ما این است که در این مقاله همراه ما باشید تا در خصوص علت خنک نکردن داکت اسپلیت نکاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

علت خنک نکردن داکت اسپلیت

خنک نکردن داکت اسپلیت می‌تواند دلاایل متعددی داشته باشد. هنگامی که با این مشکل مواجه شدید ، قبل از هر کاری ریموت کنترل آن را چک کنید. در واقع برای خنک کردن داکت اسپلیت ریموت کنترل آن باید روی حالت ( cold ) قرار گرقته باشد. اما اگر با وجود حالت cold باز هم هوای گرم می‌زند، نکات زیر را چک کنید.

·        بروز مشکل در کمپرسور داکت اسپلیت

یکی از دلایلی که میتواند باعث خنک نکردن داکت اسپلیت شود، وجود مشکل در کمپرسور آن است. همانطور که گفته شد، کمپرسور نقش مهمی در سیستم تهویه هوا دارد و همچنین بسیار گران قیمت نیز می‌باشد. در نتیجه با وجود نقص در این بخش از داکت اسپلیت، ناچار به پرداخت هزینه‌‌ی بسیار بالایی هستید.

از این رو اگر مشکل داکت اسپلیت شما کمپرسور آن بود، تعمیر و سرویس آن را به فردی با مهارت و با تجربه بسپارید. تنها کاری که لازم است شما در این زمان انجام دهید این است که، سریعا داکت اسپلیت را خاموش کرده تا این قطعه گران قیمت با مشکل خاصی رو به رو نشود، و شما مجبور به پرداخت هزینه گزاف نشوید.

·        اشکال در کندانسور در داکت اسپلیت

اگر مکان یونیت خارجی یا همان کندانسور در داکت اسپلیت مناسب نباشد، هوای مطلوبی از داکت خارج نمی شود. نکته ای که می‌توان با رعایت کردن آن از آسیب دیدگی داکت اسپلیت جلوگیری کرد و عمر آن را طولانی کرد، پوشاندن کاور بر روی کندانسور است.

هنگام نصب داکت اسپلیت ، توجه داشته باشید که از نصب در تابش متقیم آفتاب خودداری کنید. زیرا گرم شدن یونیت خارجی، قسمت‌های داخلی را نیز گرم خواهد کرد. و موجب عملکرد نادرست قطعات و در نتیجه بروز باد گرم خواهد شد.

·        بروز مشکل در برد داکت اسپلیت

برد مهم ترین قطعه داکت اسپلیت می‌باشد. اما در یک سیستم گرمایشی و سرمایشی تمام اجزا در کنار هم موجب عملکرد درست سیستم می‌شوند. در داکت اسپلیت نیز، برد نقش مهمی در کارایی کولر و ایجاد باد سرد، ایفا می‌کند. چرا که تمام دستوراتی که به این وسیله داده می‌شود توسط برد انجام می‌شود.

از این رو در صورت بروز مشکل در برد، ممکن است علاوه بر خنک نکردن فضا، داکت اسپلیت به طور کلی از کار بیفتد.

·        کثیف بودن فیلتر داکت اسپلیت

داکت اسپلیت مانند همه‌‌ی کولر گازی‌های دیگر، یک فیلتر هوا برای جلوگیری از ورود هوای آلوده به داخل خانه دارد. در صورتی که این فیلتر کثیف شده باشد روی خنک کردن آن تاثیر می‌گذارد و موجب تهویه نشدن هوای مطلوب و خروج باد گرم می‌شود.

در نتیجه فیلتر نیز بسیار کاربردی و مهم است و توصیه می‌شود که هر چند مدت تمیز یا تعویض گردد. بنابراین قبل از این که به دنبال علت خنک نکردن داکت اسپلیت باشید، فیلتر آن را بررسی کنید و در صورت تمیز بودن فیلتر می‌توانید از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

·        به اتمام رسیدن گاز داکت اسپلیت

هر ساله نیاز است برای خنک کردن محیط، گاز داکت اسپلیت پر شود. شارژ شدن این گاز باید از طریق متخصص و تکنسین‌های فنی حرفه ای انجام شود. همچنین از این افراد بخواهید برای پر کردن گاز داکت اسپلیت از گازهای استاندارد استفاده کنند تا به بهترین شکل ممکن، مشکل برطرف شود. پس نتیجه میگیریم وجود گاز در امر خنک سازی فضا، بسیار حائز اهمیت است.

·        مسدود شدن لوله‌های اتصال

همانطور که پیشتر ذکر شد، داکت اسپلیت از دو قسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است. این دو قسمت توسط لوله‌های مسی به یکدیگر متصل شده اند. چنانچه در مسیر این لوله‌ها به هر نحوی انسدادی صورت بگیرد، یا این لوله‌ها دچار آسیب شوند، و یا این اتصال به خوبی انجام نشود، تهویه هوا با اختلال مواجه می‌شود، و به طبع باعث گرم شدن هوای تولید شده از داکت اسپلیت می‌شود.

·        مشکل از فن یا موتور فن

کار فن در داکت اسپلیت این است که سرمای تولید شده را به داخل خانه منتقل می‌کنند. اگر فن موتور بسوزد، فن کار نخواهد کرد و نمی چرخد و در نتیجه هیچ گونه هوایی به محیط نخواهد داد.

اما برخی مواقع پیش می‌آید که به دلیل مشکلاتی در خود فن، مثل تاب برداشتن پره‌ها یا درگیری‌های احتمالی، میزان باد خنکی که به داخل محیط منتقل می‌شود، به حدی پایین است که احساس می‌گردد یا باد داکت اسپلیت گرم است و یا اینکه دستگاه اصلا کار نمی کند.

پس خرابی فن یا موتور فن نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل خنک نکردن داکت اسپلیت باشد که به آن‌ها اشاره شد.

کلام آخر

تمامی مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، در واقع دلایلی هستند که به عنوان مهم ترین دلایل خنک نکردن داکت اسپلیت به حساب می‌آیند.

در این مقاله متوجه شدیم که، اگر داکت اسپلیت خنک نمی کند، یعنی اختلالی در کارکرد آن یا قطعاتش به وجود آمده که لازم است با کمک گرفتن از یک تعمیر کار، به تعمیر داکت اسپلیت بپردازید و حتما این کار را به متخصصش بسپارید.

برای خرید بهترین انواع داکت اسپلیت، با شماره‌های درج شده در سایت مایسا تماس حاصل فرمایید. قطعا شرکت مایسا با سابقه‌‌ی طولانی در این زمینه می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

ارتباط با ما
تهران - خیابان ولیعصر - کوچه سید الشهدا - پلاک ۱ - واحد ۲۰۴
021-88850654 , 0912-4063144
info@maysa-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
به کمک نیاز دارید؟