حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

میزان مصرف برق داکت اسپلیت و کاهش هزینه آن

مصرف برق داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها یکی از تکنولوژی‌های جدید در زمینه تاسیسات ساختمانی هستند که به منظور کاهش مصرف انرژی و بهره وری آن در ساختمان با انواع کاربری‌ها به کار گرفته می‌شوند. موضوع مهمی که در مورد داکت اسپلیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، هزینه کم آن‌ها و میزان مصرف برق داکت اسپلیت نسبت به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی دیگر است.کاهش مصرف برق داکت اسپلیت موضوعی است که در این مقاله می‌خواهیم به بررسی و تحلیل آن بپردازیم.

هزینه مصرف برق داکت اسپلیت

برای محاسبه میزان مصرف برق داکت اسپلیت به طور دقیق، ابتدا باید دستگاه مورد نظر مطابق با نیاز ساختمان انتخاب شود، تا پس از آن طبق فرمولی که در ادامه خواهیم گفت، بتوان هزینه برق مصرفی آن را در ماه را محاسبه کرد. درواقع قبل از مشخص شدن ظرفیت و سایر پارامتر‌های موجود در دستگاه، نمی توان به طور دقیق آن را محاسبه نمود. ولی مهندسان موجود در این زمینه می‌توانند به صورت حدودی مقادیر آن را با سایر دستگاه‌ها مقایسه و حدس بزنند.

برای انتخاب داکت اسپلیت، ابتدا فضای مورد نظر از ساختمان خود که قرار است سرمایش و گرمایش آن توسط داکت اسپلیت انجام شود را بایستی در نظر گرفت. سپس مطابق با شرایط آب و هوایی و نیز ساختمان، مقادیر دقیق بار گرمایشی و سرمایشی را محاسبه و یا به صورت حدودی آن را تخمین زد. و پس آن داکت اسپلیت مناسب برای مکان مورد نظر خود را انتخاب کرد.

در انتخاب داکت اسپلیت، برخی افراد به برچسب انرژی آن دقت نمی کنند. در صورتی که این برچسب نشان دهنده مصرف انرژی آن است. توصیه می‌کنیم حتما این مورد را بررسی کنید. داکت اسپلیت هایی که دارای برچسب انرژی A   هستند، بهترین انتخاب برای شما هستند.

هزینه مصرف برق داکت اسپلیت

 

محاسبه هزینه مصرف برق داکت اسپلیت

محاسبه هزینه مصرف برق داکت اسپلیت، چه در تابستان و چه در زمستان امری ساده می‌باشد. برای این کار کافی است که هزینه مصرف هر کیلو وات ساعت را از قبض مربوطه استخراج کرده، و آن را در حداکثر توان مصرفی دستگاه که بر حسب کیلو وات بیان می‌شود، ضرب کنیم. وقتی این ضرب را انجام دهیم، عدد به دست آمده حداکثر قیمت برق دستگاه در یک ساعت را به ما نشان می‌دهد.

به این معنی که، اگر دستگاه به مدت یک ساعت با تمام توان کار کند، هزینه‌ی برق آن، این مقدار می‌شود. حال کافی است که تخمین بزنید دستگاه شما هر روز به طور میانگین، جند ساعت و با چند درصد از توان کل کار می‌کند.

مثلا در جایی دستگاه باید 10 ساعت در شبانه روز و به طور میانگین با 50 درصد توان کل کار کند. حال کافی است که حداکثر قیمت برق دستگاه در یک ساعت را در 10 ساعت ضرب کرده و شپس جواب آن را در 50 درصد ضرب کنیم، تا هزینه برق داکت اسپلیت در یک شبانه روز به دست آید. در ادامه هم کافی است که بدانیم این دستگاه در هر ماه به طور میانگین چند روز کار می‌کند.

مثلا همین دستگاه اگر 20 روز در هفته روشن است، کافی است عدد به دست آمده قبلی که هزینه مصرف در روز را نشان می‌داد، در عدد 20 ضرب کنیم تا هزینه مصرف برق داکت اسپلیت در ماه به دست آید. به همین راحتی می‌توان محاسبه هزینه مصرف برق داکت اسپلیت را انجام داد.

روش کاهش مصرف برق داکت اسپلیت

با آنچه که تاکنون گفته شد مصرف برق در داکت اسپلیت بسیار حائز اهمیت است، زیرا این سیستم برای ایجاد هوای خنک به نیروی الکتریکی نیازمند است. در ادامه راهکار هایی برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید در  کاهش مصرف برق داکت اسپلیت خود نتیجه مورد نظر را به دست آورید.

1. انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت

اولین مورد در خصوص روش کاهش مصرف برق داکت اسپلت انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت می‌باشد. با توجه به نیاز بازار شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری در خصوص طراحی و ساخت انواع داکت اسپلیت در حال فعالیت هستند، و سالانه میلیون‌ها دستگاه تولید و روانه بازار رقابت می‌کنند. به همین جهت حین انتخاب و مراجعه به بازار با انواع متعدد مارک‌های اصلی و تقلبی روبه رو خواهید شد، که شاید انتخاب بهترین برند کمی دشوار به نظر برسد. اهمیت انتخاب و خرید از برندهای معتبر به این دلیل حائز اهمیت است که شرکت‌های مطرح و معتبر از بهترین متریال و قطعات مرغوب در ساخت داکت اسپلیت‌ها استفاده می‌کنند، همچنین سعی بر آن داشته که تمامی استانداردها و قواعد موجود در خصوص طراحی و ساخت محصول را رعایت کنند. بنابراین انتخاب یک داکت اسپلیت خوب می تواند تا حد زیادی از هزینه ی برق شما بکاهد.

2. انتخاب ظرفیت مناسب

یکی دیگر از راهکارهای کاهش مصرف برق در داکت اسپلیت استفاده ظرفیت متناسب می‌باشد. تمامی داکت اسپلیت‌های تولیدی با ظرفیت هوادهی مشخص تولید و عرضه می‌شوند. حین خرید و انتخاب داکت اسپلیت لازم به این نکته توجه داشت که ظرفیت هوادهی متناسب با محیط را خریداری نمایید. در صورتیکه ظرفیت هوادهی دستگاه درست انتخاب شود مصرف برق به حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و فضایی خنک تر خواهید داشت. عواملی متعددی از قبیل شرایط و موقعیت ساختمان، تعداد اتاق ها و متراژ ساختمان را برای انتخاب ظرفیت مناسب باید در نظر گرفت.

3. انتخاب داکت اسپلیت اینورتر

تکنولوژی اینورتر در کاهش مصرف برق در داکت اسپلیت تاثیر عمده ای دارد. بیشترین مصرف برق زمان استارت زدن به جهت خاموش و روشن شدن کمپرسور اتفاق می‌افتد. شرکت‌های سازنده‌ی داکت اسپلیت با بکارگیری تکنولوژی اینورتر عمل خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه را حذف کرده و به این ترتیب موجب کاهش مصرف برق در داکت اسپلیت‌ها شده اند. داکت اسپلیت اینورتر تنها در مرحله نخست استارت زده و در حین عملکرد بدون روشن و خاموش شدن مکرر به فعالیت ادامه می دهد. اما باید در نظر داشت داکت اسپلیت های اینورتر قیمت بالاتری نسبت به مدل های دورثابت دارند اما به دلیل کم مصرف بودن و بازدهی بیشتر گزینه ی مناسب تری به نظر می رسند.

روش کاهش مصرف برق داکت اسپلیت

 

کلام آخر

با انتخاب بهترین داکت اسپلیت‌های موجود در مایسا از جمله داکت اسپلیت های ایرانی و همچنین انواع داکت اسپلیت های وارداتی مانند داکت اسپلیت ال جی و داکت اسپلیت سامسونگ از با کیفیت ترین برند داکت اسپلیت بهره مند خواهید شد. و همچنین هزینه‌ی مصرف برق داکت اسپلیت خودرا نیز کاهش خوهید داد. برای خرید از مایسا می‌توانید با شماره ی 86086904_021  تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما
تهران - خیابان ولیعصر - کوچه سید الشهدا - پلاک ۱ - واحد ۳۰۲
021-87700962 , 0912-4063144
info@maysa-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X
به کمک نیاز دارید؟