حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

سرویس، عیب یابی و تعمیر داکت اسپلیت

سرویس داکت اسپلیت

ممکن است شما نیز تاکنون به سرویس کردن و تعمیر داکت اسپلیت خود فکر کرده باشید. در محدوده زمانی مشخصی از سال با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی، سرویس و تعمیر داکت اسپلیت با تقاضای بسیار زیادی مواجه می شود. گاها برخی از استفاده کنندگان داکت اسپلیت از روی اجبار از افراد مبتدی و بدون تخصص در این زمینه کمک می گیرند. غافل از اینکه علاوه بر حل نشدن مشکل، مصرف کننده هزینه و وقت زیادی را متحمل می شود و باید دوباره از افراد تخصصی استاده کند تا مشکل بعدی را برطرف سازد. بنابراین برای جلوگیری از تعمیر دوباره و پرداخت هزینه های گزاف سرویس داکت اسپلیت و عیب یابی داکت اسپلیت باید توسط افراد حرفه ای و تخصصی انجام گیرد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در زمینه ی عیب یابی داکت اسپلیت و به دنبال آن تعمیر داکت اسپلیت توسط افراد حرفه ای آگاه سازیم.

سرویس کردن داکت اسپلیت

قبل از عیب یابی و تعمیر داکت اسپلیت اولین اقدام در خصوص سرویس کردن آن است. همه وسیله‌های برقی بدون استثنا پس از مدتی که کار می‌کنند نیاز به سرویس دارند. همچنین داکت اسپلیت هم پس از مدتی کار کردن باید سرویس شود، چرا که دچار اختلال در عملکرد آن شده و آن زمان باید تعمیر داکت اسپلیت انجام شود.

به دلیل قرار گرفتن داکت اسپیلت در محیط بیرون و در معرض گرد و خاک و آلودگی هوا، به مرور زمان منافذ هوا گرفته و کثیف شده و سبب کاهش راندمان داکت اسپیلت و افزایش مصرف برق آن می شود لذا جهت جلوگیری از افزایش مصرف برق و آسیب دیدن دستگاه ، بهتر است ابتدای فصل گرما سرویس سالیانه صورت گیرد.

همچنین در برخی موارد لازم است داکت اسپلیت در فصل سرما نیز تعمیر گردد. فیلترها، کویل‌ها و پره‌های داکت اسپلیت احتیاج به سرویس و نگهداری منظم دارند تا در عملکرد آن‌ها خللی وارد نشود و در طول سال‌های فعالیت به طور منظم‌تری عمل کند. عدم تعمیر داکت اسپلیت منجر به افت عملکرد آن شده و در نتیجه مصرف انرژی افزایش خواهد یافت.

سرویس داکت اسپلیت شامل:

  1. بررسی کانال‌های داکت اسپلیت و در صورت مسدود بودن آن‌ها را تخلیه کنید.
  2. بررسی لوله‌های مسی که ارتباط بین کندانسور و هواساز را برقرار می‌کند و در صورتی که نشتی داشتند نشتی آن‌ها را گرفته و یا آن‌ها را تعویض کنید.
  3. کمپرسور بررسی شود و در صورت نیاز گرد و خاک‌های روی آن را پاک کنید.
  4. فن دستگاه را تمیز کنید و اگر به درستی کار نکرد آن را تعویض کنید.
  5. برد دستگاه بررسی شود و از سالم بودن همه قطعات آن اطمینان حاصل کنید.
  6. برق کشی دستگاه را بررسی کنید و اگر سیم‌ها در طولانی مدت پوسیده بودند آن‌ها را تعویض کنید.

تعمبر داکت اسپلیت

عیب یابی داکت اسپلیت توسط افراد متخصص

در برخی مواقع داکت اسپلیت شما با مشکل جدی روبرو می‌شود که نیاز به تعمیر داکت اسپلیت دارد و یا اینکه پس از نصب داکت اسپلیت پس از مدتی نیاز به سرویس داکت اسپلیت دارید برای انجام این کارها باید به یک مرکز تخصصی معتبر مراجعه کنید.

یکی از مهمترین مراحل تعمیر یک داکت اسپیلت عیب یابی و تشخیص درست عیب می باشد که بدون داشتن ابزارآلات مخصوص و تخصص و تجربه کافی ، نمیتوان عیب دستگاه را به درستی تشخیص داد بعد از اینکه عیب دستگاه تشخیص داده شد اقدامات لازم نسبت به تعمیر دستگاه انجام می گیرد.

تعمیر داکت اسپلیت شامل همه قسمت‌های داکت اسپلیت از جمله کندانسور و هواساز می شود. کندانسور که همان یونیت خارجی می‌باشد شامل کمپرسور، لوله کشی و… می‌باشد که در برخی موارد نیاز به تعمیر دارند. همچنین هوا ساز که همان یونیت داخلی است هم شامل برد الکترونیکی، فیلتر، فن و… می‌باشد که در اکثر مواقع که دستگاه دچار اختلال می‌شود باید همه آن‌ها بررسی شده و سپس در صورت نیاز تعمیر شوند که در ادامه همه این موارد را برای شما شرح خواهیم داد.

·        عیب یابی در  برد کنترلر داکت اسپلیت

برد داکت اسپلیت یه قطعه الکترونیکی است که مانند مغر انسان، فرمان‌های لازم را به داکت اسپلیت منتقل می‌کند. در صورتی که این قطعه دچار آسیب شود امکان دارد دستورات اشتباه بفرستد یا هیچ دستوری مبنی بر کارکرد داکت اسپلیت ارسال نکند.

·        عیب یابی در لوله های داکت اسپلیت

پنل‌ها در داکت اسپلیت توسط لوله‌هایی معمولاً از جنس مس به همدیگر متصلند که اگر اندازه لوله‌ها و نوع لوله‌کشی به شکل صحیح انجام نشده باشد و یا به دلایلی لوله‌ها دچار آسیب دیدگی با گرفتگی شده باشند، عملکرد سیستم داکت اسپلیت مختل شده و امکان سرمایش وجود نخواهد داشت.

عیب یابی در ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات وسیله‌ای است که برای تنظیم درجه‌ حرارت محیط استفاده می‌شود. این دستگاه نسبت به دمای اتاق دستور لازم جهت روشن یا خاموش شدن داکت اسپلیت را به موتور می‌دهد. در صورت خرایی ترموستات و یا تنظیم اشتباه آن کارکرد سیستم به شکل مطلوب نخواهد بود.

·        عیب یابی در کمپرسور داکت اسپلیت

در صورتی که کمپرسور دچار مشکل است بهتر است آن را خاموش کنید زیرا کار کردن می‌تواند باعث سوختگی کمپرسور شود و در آن صورت باید هزینه زیادی جهت تعویض آن متحمل شوید.

·        عیب یابی در فیلتر پنل داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها معمولاً دارای فیلتر به منظور تصفیه هوا هستند. در صورتی که این فیلتر دچار گرفتگی باشد هوا به راحتی از آن عبور نکرده و به طور مطلوب وزش نخواهد کرد. بهتر است در هنگام سرویس داکت اسپلیت در صورت نیاز فیلترها را عوض کنید.

 

·        عیب یابی در فن داکت اسپلیت

هواساز داکت برای تولید جریان هوا از فن‌های برقی استفاده می‌کند در صورتی که در قسمت پروانه و یا قسمت‌های الکتریکی فن ایرادی وجود داشته باشد، تولید جریان هوا به شکل صحیح انجام نمی‌شود.

بنابر مطالب گفته شده سرویس داکت اسپیلت و تعمیر داکت اسپیلت امروزه با توجه به افزایش قیمت این دستگاه به ویژه داکت اسپلیت ال جی و داکت اسپلیت سامسونگ و…. مشکلات اقتصادی مردم و همچنین با توجه به دلیل پیچیدگی ساختمان این دستگاه مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان این سیستم می باشد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بنابراین در هنگام انتخاب تعمیرکار و سرویس کار داکت اسپیلت باید نهایت دقت لازم را به کار بگیریم به طوری که به جرات می توان گفت که تعمیر داکت اسپیلت از عهده هرکس بر نمی اید و تا حد امکان نباید تعمیر آن را به افراد نا وارد بسپارید بلکه یک تعمیرکار متخصص برای تعمیرات داکت اسپیلت به صورت تخصصی لازم است تا با همه قطعات این دستگاه آشنایی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن کیفیت اولیه دستگاه را دوباره باز گرداند.

عیب یابی داکت اسپلیت

 

کلام آخر

برای اینکه شما کمتر و خیلی دیرتر با این مشکلات و عیوب داکت اسپلیت مواجه شوید باید از فروشگاهی معتبر و شناخته شده که بهترین برندهای داکت اسپلیت را دارا می باشد خرید خود را انجام دهید. پیشنهاد ما به شما برای خرید با کیفیت ترین داکت اسپلیت ها فروشگاه اینترنتی مایسا می باشد که در این زمینه معروف ترین و با سابقه ترین سایت فروش می باشد. جهت ارتباط با کارشناسان روش مایسا با شماره 86086904_021 تماس حاصل فرمایید.

 

ارتباط با ما
تهران - خیابان ولیعصر - کوچه سید الشهدا - پلاک ۱ - واحد ۳۰۲
021-87700962 , 0912-4063144
info@maysa-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X
به کمک نیاز دارید؟