حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت در تابستان

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یکی از پر استفاده ترین سیستم های سرمایشی ایرانی ها در تابستان است. با توجه به قابلیت سرمایشی و گرمایشی این سیستم تهویه، در هر فصل نسبت به دمای هوا، احتیاج به تغییر حالت سرمایش و گرمایش دارد. سرمایشی که به واسطه داکت اسپلیت ایجاد می شود، در اصل به وسیله کمپرسور موجود در یونیت خارجی و گاز مبرد ( سرمایشی ) تامین می شود. عمده فصل هایی که از این داکت اسپلیت در ایران استفاه می شود در فصل تابستان و بهار است. اما سوالی که در شروع این فصل ها برای مصرف کننده داکت اسپلیت مطرح است، این می باشد که نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت در تابستان چگونه است ؟ از این رو مایسا تصمیم گرفته در خصوص راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت مقاله ای را به شما ارائه دهد و راهکار های تنظیم سرمایش داکت اسپلیت را برای شما شرح دهد.

نحوه راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت

ابتدا قبل از هر اقدامی برای شروع تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید به سرویس داکت اسپلیت بپردازید. برای سرویس داکت اسپلیت همانطور که در مقالات قبل گفتیم ابتدا باید فیلتر های داکت اسپلیت را با استفاده از شیشه پاک کن و دستمال تمیز، پاک کنید.

در اواخر فصل بهار که هوا رو به گرما می رود، مصرف کننده های داکت اسپلیت به فکر راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت می افتند. این کار شاید از نظر برخی از افراد آسان به نظر برسد، اما نیاز به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه می باشد، زیرا ممکن است خودتان در هنگام انجام مراحل آن دچار برخی مشکلات شوید و یا عملکرد داکت اسپلیت با اختلال مواجه شود.

برای نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید ابتدا حالت قبلی داکت اسپلیت را غیر فعال کنیم. یعنی اگر داکت اسپلیت روی حالت گرمایش فعال است آن را غیر فعال کرده و سپس اقدام به فعال کردن حالت سرمایش داکت اسپلیت کنید. در ادامه این مقاله سعی داریم تا نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت

راهکار های تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

قبل از استفاده از سیستم تهویه هوا در هر مکانی که هستید ( اداری ، تجاری، مسکونی و.. ) باید از بسته بودن در های خارجی و پنجره و پرده ها اطمینان حاصل کنید تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. این کار به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند.

پس از مطمئن شدن در این زمینه برای راه اندازی حالت سرمایش داکت اسپلیت، اگر فیلتر ها خیلی آلوده شده اند و دیگر قابل استفاده نمی باشند می توانید آن ها را تعویض کنید. اما اگر فیلتر ها قابل شست و شو هستند و یا با تمیز کردن، گرد و غبار آن ها از بین می رود، آن ها را پاک کنید.

کاری که در مرحله بعدی تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید انجام دهید این است که، گاز مبرد داکت اسپلیت را بررسی کنید و اگر نیاز به شارژ گاز دارد آن را شارژ کنید. پس از آن باید به بررسی کمپرسور بپردازید و آن را به صورت مجزا راه اندازی کنید پس از انجام این کار باید از کار کردن صحیح کمپرسور نیز اظمینان حاصل کنید.

در این مرحله از تنظیم سرمایش داکت اسپلیت، اگر اتاق هایی دارید که نیازی به تهویه مطبوع ندارند، درب آن را ببندید. با این کار مساحت تحت پوشش دستگاه برای خنک کنندگی را کاهش می دهیم و سیستم داکت اسپلیت عملیات سرد کردن را بهتر انجام می دهد و هزینه های سرما را کاهش می دهد.

سپس برای تظیم سرمایش داکت اسپلیت دکمه  coolروی ترموستات داکت اسپلیت را فعال کنید. همچنین می توانید دمای ترموستات داکت اسپلیت را طبق دمای دلخواه خود تنظیم کنید. توجه فرمایید که هرچه دمای نمایش داده شده پایین تر باشد میزان سرمایش افزایش می یابد. و هرچه دما افزایش یابد، میزان سرمایش کاهش می یابد.

در مرحله اخر در راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت آن را روشن نموده و از باد خنک آن لذت کفی را ببرید.

راهکار های تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

کلام آخر

اگر با تمام مراحلی و راهکار های که در خصوص تنظیم سرمایش داکت اسپلیت  خدمت شما عزیزان عرض کردیم، موفق به انجام ان نشدید و داکت اسپلیت شما دار مشکل شد و کارکرد آن صحیح نبود، سریعا دستگاه را خاموش کرده و با مرکز خدمات داکت اسپلیت تماس بگیرید.

هزینه های خدمات داکت اسپلیت به نوع سرویس و مشکلات دستگاه داکت اسپلیت بستگی دارد و سرویس کار مجاز داکت اسپلیت برای دریافت هزینه ابتدا برآورد قیمت نموده و سپس با ارائه فاکتور رسمی اقدام به دریافت هزینه می نماید.

اگر می خواهید در استفاده و راه اندازی حالت گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت دچار مشکل نشوید و اختلالی در سیستم شما ایجاد نشود، خرید داکت اسپلیت را از فروشگاه اینترنتی مایسا انجام دهید.

مایسا با عرضه داکت اسپلیت هایی با برند معروف و با کیفیت مانند داکت اسپلیت کیسان ، داکت اسپلیت گرین ، داکت اسپلیت هایسنس و… در ایجاد هوایی در محل مورد نظر شما می کوشد. جهت خرید می توانید با شماره 86086904_021 تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان صاحت سیستم تهویه ای با کیفیت شوید.

ارتباط با ما
تهران - خیابان ولیعصر - کوچه سید الشهدا - پلاک ۱ - واحد ۳۰۲
021-87700962 , 0912-4063144
info@maysa-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X
به کمک نیاز دارید؟