حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان

نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

با توجه به نیاز های افراد به سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت ها چند سالی است که در بازار عرضه می شوند، همانطور که می دانید داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی در دنیا محسوب می شود که همواره در ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد سرمایش این اسپلیت ها مانند کولر گازی است اما گرمایش آنها توسط کویل آبگرم صورت می گیرد که لازم است برای راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت در زمستان اقداماتی را انجام داد. همانطور که در مقالات پیشین به سرویس کردن داکت اسپلیت پرداختیم اکنون در این مقاله نیز به نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان اشاره خواهیم داشت، تا بتوانیم مشکلات شما را در هنگام استفاده از داکت اسپلیت برطرف کرده باشیم.

راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت در زمستان

نحوه راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت

همانطور که در نوشته های پیشین گفته شد، داکت اسپلیت دارای قابلیت های گرمایش و سرمایش می باشد. با آمدن فصل زمستان و سرد شدن هوا لازم است که سیستم گرمایش داکت اسپلیت تنظیم و راه اندازی شود تا بتوانیم هوایی گرم و مطبوع را در در فضای مورد نظر خود به وجود بیاوریم. اما آنچه در اینجا حائز اهمیت می باشد نحوه راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت می باشد و عده ای تصور می کنند که با تغییر دکمه مد روی ریموت کنترل فقط برای تغییر حالت کافی می باشد در حالی که جهت راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت لازم است نکاتی را رعایت کنید تا در حین استفاده از دستگاه با مشکل مواجه نشوید.

برای راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان حتما باید از مرکزی که خدمات مربوط به داکت اسپلیت را انجام می دهد کمک بگیریم و از آن ها بخواهیم کارهای جانبی و راه اندازی داکت اسپلیت را انجام دهند تا عمکرد داکت اسپلیت با مشکل مواجه نشود. مراحلی که باید برای تنظیم گرمایش داکت اسپلیت طی شود به صورت زیر می باشد:

1. شست و شو و تمیز کردن داکت اسپلیت

با آمدن فصل زمستان و سرد شدن هوا اولین اقدامی که باید در رابطه با تنظیم گرمایش داکت اسپلیت انجام داد تمیز کردن یونیت داخلی می باشد. زیرا با روشن شدن داکت اسپلیت در روزهای تابستان فیلترها، اتصالات، دریچه های خروجی همچنین فین های کندانسور از گرد و غبار و آلودگی ها پوشانده می شود که همین امر می تواند موجب گرفتگی لوله ها شده که مانع از انتقال مایع گرم می گردد.

برای شست و شو و تمیز کردن کردن قسمت های داخلی و خارجی داکت اسپلیت باید دریچه بازدید داکت اسپلیت را باز نمایید و آن را از دستگاه جدا کنید تا بتوانید به راحتی و با دقت کار های لازم را انجام دهید و اقدام به شست و شوی کامل آن نمایید. برای بهتر نجام شدن این کار لازم است که از مواد شوینده استفاده کنید تا تمام گرد و غبار های موجود در روی فیلتر ها و دریچه ها از بین برود.

2. بازکردن شیر های ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپلیت

دومین مرحله ای که باید برای راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت انجام داد، باز کردن شیر های خروجی و ورودی آبگرم می باشد. در صورتی که گرمایش ساختمان توسط موتورخانه مرکزی می باشد، حتما شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را باز کنید. و اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و توسط پکیج می باشد، می توانید با روشن کردن قسمت گرمایش پکیج این مرحله را انجام دهید. بنابراین برای راه اندازی گرمایش لازم است شیرهای فلکه سرد و گرم را باز نمایید. سپس نسبت به هواگیری شیرها اقدام نمایید.

3. تغییر حالت داکت اسپلیت از سرمایش به گرمایش

سومین مرحله در خصوص راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت تغییر حالت Mode دستگاه می باشد. در این مرحله از روی کنترلر دستگاه وضعیت دستگاه را روی حالت HOT قرار دهید و دمای دلخواه را بین ۱۸ تا ۲۵ درجه تنظیم نمایید و در این صورت خواهید دید که دستگاه هوای گرم مطلوب و دلنشین را به فضای داخلی منتقل می نماید.

با توجه به مدل ریموت کنترلر داکت اسپیلت شما تنظیم دما متفاوت می باشد شما می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات دما دمای دلخواه منزلتان را در هر فصلی تنظیم کنید همان گونه که پیشنهاد شد از دما ۱۸ در جه شروع به افزایش دما کنید تا به دما مطلوب برسید به این نکته توجه ویژه کنید که دما تنظیم شده از سمت شما دما قطع و پایان کار فن و هوا ساز داکت اسپیلت می باشد.

تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

4. مرحله آخر شامل 2 نکته می باشد:

  • حتما به قرار گیری یونیت یا اپراتور اصلی دقت نمایید و که مکان ورودیو خروجی هوا به اندازه کافی باز باشد که در چرخش مشکلی ایجاد نشود.
  • نکته دیگر برای داکت اسپلیت هایی که کویل آبگرم دقیقا کنار اوپراتور است بسیار قابل توجه می باشد، بسیار مهم است که خروجی داکت اسپلیت ها در اتاق های مختلف بسته نباشد. حداکثر ۵۰ در صد خروجی داکت اسپیلت ها باید بسته باشد. علت این کار ایجاد جریان کافی هوا در کویل و اوپراتور و جلوگیری از یخ زدگی می باشد.

کلام اخر

به راحتی با مواردی که ذکر شد، می توانید وضعیت داکت اسپلیت را تغییر دهید و دمای محیط خود را در فصل سرما گرم کنید. امیدواریم که این مقاله و ذکر راه حل هایی برای تنظیم گرمایش داکت اسپلیت برای شما موثر واقع شود، تا بتوانید بدون پرداخت هزینه های هنگفت و کمک گرفتن از نیروهای خدمات داکت اسپلیت، خودتان این اقدامات را انجام داده و از هوای مطلوب خانه خود لذت کامل را ببرید.

اگر تاکنون اقدام به خرید داکت اسپلیت نکرده اید، پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی مایسا می باشد که با فروش انواع داکت اسپلیت ایرانی و برند های خارجی معروف مانند داکت اسپلیت ال جی و داکت اسپلیت سامسونگ و… در زمینه فروش سیستم های تهویه مطبوع مشغول به فعالیت است. برای خرید از این فروشگاه اینترنتی می توانید با شماره 86086904_021 تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما
تهران - خیابان ولیعصر - کوچه سید الشهدا - پلاک ۱ - واحد ۳۰۲
021-87700962 , 0912-4063144
info@maysa-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X
به کمک نیاز دارید؟